טיול קרוואן עם ילדים במערב ארה"ב (25 יום)- יומן מסע

שום רילוקיישן לארה"ב לא יהיה שלם בלי טיולים במדינה הזאת שיש בה הכל מהכל. ומערב ארה"ב הוא מן הסתם אחד היעדים היותר פופולריים, ולא בכדי. יש בו פארקים לאומיים, נופים אין סופיים, אוקיינוס, פארקי שעשועים, ערים נפלאות ואין ספור של אטרקציות! לשמחתנו זכינו להנות שם מטיול קרוואן בן 25 יום במהלך השליחות הראשונה בארה"ב לפני 4 שנים. את יומן המסע הזה כתבתי תוך כדי תנועה וסוף סוף החלטתי שהגיע הזמן להוציא אותו מהמגירה. מקווה מאוד שתהנו מהקריאה וכמובן תקבלו רעיונות וטיפים לטיול שלכם. ואם הוא עדיין לא בתכנון – אז זה הזמן!-:)

תעודת זהות:

תאריכים: 03.04.14-27.04.2014 (סה"כ 25 יום)

סוג הטיול: טיול קרוואן – או כמו שנהוג לקרוא לזה בארה"ב: .R.V מסוג מוטורהום (Recreational vehicle)

מסלול טיול מעגלי: נבדה (לאס וגאס) – יוטה – קליפורניה – נבדה (לאס וגאס)

שעות נסיעה: כ-40 שעות

סה"כ מיילים: כ-2,300 מייל (3,700 ק"מ)

גודל הקרוואן – 29 פיט.

משתתפים: אבא (בתפקיד הנהג והמפעיל הטכני), אמא (בתפקיד מורת דרך וצוות הווי ובידור) – שצריכים המון אהבה וסובלנות כלפי שני זאטוטים מתוקים ודעתנים -אז (לפני 4 שנים)- בן 5 ובת 3.

**זהו טיול קרוואן מס' 2 (מתוך 4 שעשינו עם הילדים נכון למועד פרסום הפוסט). קל זה לא! צריך המון סבלנות, אהבה, הכלה ויצירתיות. אבל כשלוקחים בחשבון את כל החסרונות והיתרונות, יחד עם נשימה עמוקה והרבה מוטיבציה – יוצא טיול בלתי נשכח!

אז יאללה לדרך…

DSC_0162

היום ה-1 לטיול: הגעה ללאס וגאס

הטיסה בת 3.5 שעות מאטלנטה ללאס וגאס הייתה מאוד מוצלחת.

בצהריים אספנו את הקרוואן מחברת Cruise America. כיאה ליום הראשון של טיול קרוואן, נסענו ל- Walmart לצורך הצטיידות, בהתאם לרשימת קניות מוכנה מראש. ואז לחנות Smith's Food and Drugs לצורך רכישת מצרכים כשרים, כשהדגש על "כשר לפסח", שאוטוטו מגיע.

לבסוף הגענו לאתר קמפינג נחמד בלאס וגאס ואחרי הנחה משמעותית שילמנו רק 22$ ללילה – Full hook up. פרקנו את המזוודות, סידרנו את הכל וסוף סוף הרגשנו שאפשר לקרוא למקום הזה ״בית״ למשך 22 ימים הבאים.

היום ה-2 לטיול: זאיון פארק, יוטה

לקראת 9 בבוקר יצאנו לכיוון זאיון פארק (Zion Park). הפארק פשוט מדהים! נסענו עם השאטל של הפארק עד לנקודה האחרונה ואז ירדנו ועשינו את המסלול Riverside Walk בן כשעה וחצי, שמאוד נוח עם ילדים. בדרך חזרה המשכנו למסלול Emerald Pools ואז ירדנו בנקודת תצפית שנקראת על שם שלושת האבות שלנו: אברהם יצחק ויעקב. בשעה 18:15 התחלנו את הנסיעה אל מחוץ לזאיון פארק, כשאנחנו עוברים במנהרה שנקראת The Zion-Mount Carmel Tunnel. כדי לאפשר לקרוואן לעבור דרך המנהרה סוגרים את התנועה מהכיוון הנגדי. חוויה נחמדה. (*טיפ: במעבר במנהרה לקחת בחשבון: דמי אגרה, גודל הקרוואן ושעות פעילות המנהרה. כל הפרטים באתר שלהם). אחרי נסיעה של כ40 דק' הגענו לאתר קרוואן בשם East Zion Thunderbird Lodge. אומנם אין בו כלום, אך בהחלט עושה את העבודה:  full hook up, רק 18$ והכי חשוב- נמצא ממש על הדרך לכיוון ברייס קניון (Bryce Canyon). יצאנו לאכול במסעדה שהיתה מעבר לכביש, שהיתה חוויה בפני עצמה. מסעדה בסגנון המערב הפרוע שנמצאת באמצע שום מקום.

IMG_2116
הפארק הלאומי זאיון

היום ה-3 לטיול: ברייס קניון, יוטה

נסיעה של כשעה וחצי לברייס קניון. בגלל שזה לא קיץ (ועדיין פה ושם היה שלג בפארק), אין בפארק שרות שאטלים, אז התחלנו עצמאית את הנסיעה צפונה עד לסוף המסלול ואז התקדמנו חזרה דרומה, כשאנחנו עוצרים בנקודות התצפית הבולטות בפארק. בשלב הזה אני עוד נמצאת במצב של ״אוקיי, זה נחמד, אבל לא מה שציפיתי לראות״. הרגשתי שמיציתי את המקום וכמעט וויתרנו על התצפית Bryce point.  אבל לי וויתורים כאלה קשים, לכן מצוידת במצלמה, יצאתי לכבוש את הפסגה. כשהגעתי לנקודת התצפית, כל מה שיכולתי להגיד זה ״אוי מאי גוד״. שום תמונה שתצלמי לא יכולה להעביר את העוצמה ואת היופי של המקום הזה. נשארתי שם נפעמת מעוצמת המקום דק ארוכות. נכבשתי! (היום, אחרי אין ספור טיולים ולא מעט פארקים לאומיים – מבחינתי ברייס קניון לוקח מקום 1- וזה כמובן עניין של טעם אישי).

DSC_0261
Bryce point – לקראת השקיעה

בלילה התמקמנו בקמפינג North Campground שבתוך הפארק (15$ בלי חיבור חשמל ומים), ולאחר ארוחת ערב יצאנו ל- Astronomy Night. הייתה הרצאה מרתקת על כוכבים, שמש וירח. התרגשנו במיוחד על הנקודה היהודית שהיתה בהרצאה, כאשר הרנג׳ר דיבר על הלוח השנה העברי שמתבסס על הירח ושזה בעצם הלוח הנכון יותר. וגם דיבר על תופעה שנקראת Blood Moon שהיתה רק 4 פעמים בהיסטוריה האנושית וכולן קשורות באירוע הסטורי שקרה לעם ישראל. בסוף ההרצאה הפטריוט הקטן שלי צעק בגאווה "We are from Israel!!"-:)

אומרים שבברייס יש את השמיים הכי יפים וזה אכן נכון! אז יצאנו לצפות בכוכבים בטלסקופים.

הלילה, לעומת זאת, לא היה פשוט. ישננו בקמפינג בתוך הפארק, בלי חיבורים לחשמל, וכמו ברב הקמפגראונדים אסור להדליק בלילה גנרטור (לרב בין השעות 22:00-6:00). היה פשוט קפוא. אבל היה למה לצפות – זריחה בברייס!

*טיפ: לשים לב למועדי פתיחה של אתרי הקמפינג בפארקים לאומיים. חלקם סגורים בחודשי סתיו-חורף-אביב.

היום ה-4 לטיול: ברייס קניון, יוטה – לאס וגאס, נבדה

קמנו מוקדם כדי לראות את הזריחה של ברייס. מה אני אגיד – זה רגע עוצמתי ומהפנט! בנקודה הזו דיוק עמדנו אתמול לקראת השקיעה והצבעים היו שונים (התמונה מלמעלה). היום, קרני השמש הפיחו חיים וזוהר, ויצרו מעין צבע אדום על ההודוס. התחלנו ב Sunrise Point והתקדמנו רגלית לכיוון Brice Point. אח"כ עשינו מסלול שנקרא Queens Gardens לתוך ה-הודוס (לא לוותר על זה!).

IMG_2752
Bryce point – בזריחה

IMG_2760

בסוף, עייפים מאוד אך מרוצים יותר, הלכנו לקבל עבור הילדים את סיכות הרנג׳ר הצעיר (Junior/Youth Ranger Program) – סוג של שומר טבע צעיר – ונפרדנו לשלום מברייס, לכיוון וגאס.

אחרי נסיעה של 4 שעות, כשפנינו מועדות לכיוון דיסנילנד שבאנהיים קליפורניה, החלטנו לעצור ללילה בקמפינג בלאס וגאס בשם Oasis RV Resort שאכן היה ברמה מאוד גבוהה. נהנינו מזמן איכות משפחתי באווירה רגועה ומפנקת. והיה די מצחיק שאת הבוקר התחלנו עם בגדי חורף הכי חמים שיש לנו ואת הערב סיימנו בבגדי ים.

טיפים: *בגלל שהמקרר בקרוואן קטן אי אפשר להצטייד מראש בהרבה מצרכים אז לקחת בחשבון שמדי פעם צריך להקדיש זמן להשלמת קניות. ובין היתר כמובן גם לכביסות, ניקוי של הקרוואן, בישולים וכו'; **להיות מוכן לכל מזג אוויר ולהתעדכן תוך כדי תנועה;***את הטיול בפארקים הלאומיים ממליצה תמיד להתחיל במרכז מידע למבקרים (Visitor Center) לקבלת מפות, ויעוץ עם הרנג'רים. וכמובן להתחיל לספוג את האווירה, כי בהרבה מהמרכזים יש תצוגות וסרטים על המקום. ****את הגראנד קניון שבאריזונה השלמנו בטיול קרוואן אחר – עליו בהמשך בבלוג.

היום ה-5 לטיול: לאס וגאס – אנהיים, קליפורניה

המקום היה כל כך מפנק שהחלטנו לקחת את הבוקר יותר באיזי ולהנות עוד קצת מהמקום ולתת לילדים לפרוק אנרגיה לקראת נסיעה בת כ-4 שעות לאנהיים שבקליפורניה. את הלילה הזה, כמו את שני הלילות הנוספים אנחנו מעבירים ב Harbur RV Resort בעלות של 43$ ללילה, שקרוב מאוד לדיסנילנד ובסמוך לשאטלים שמובילים לשם (בעלות 5$ יומי לאדם).

היום ה-6 לטיול: אנהיים, קליפורניה

בשעה 8:30 מתייצבים בדיסני קליפורניה אדוונדצ׳ר (Disney California Adventure). גולת הכותרת של הפארק, לפחות מבחינתנו, זה Cars Land – Radiator Springs – מתוך סרט הילדים "מכוניות" (Cars). *טיפ: לבדוק הגבלת גובה לכניסה למתקן.

DSC_0166 (2)

היום ה-7 לטיול: אנהיים, קליפורניה

הפעם מתייצבים בדיסנילנד (Disneyland). האמת שאחרי חצי יום הרגשנו שמיצינו את המקום ועברנו שוב לדיסני קליפורניה אדוונגצ'ר פארק (במאמר מוסגר: הביקור בדיסנילנד היה אחרי ביקור מקיף בכל 4 הפארקים של דיסני וורלד שבפלורידה, ולכן הרגשנו שמעדיפים לתת דגש על האדוונצ'ר פארק בגלל מתחם ה-Cars שאין אותו בפלורידה).

את ארוחת הערב אכלנו ב״תחנת הדלק״ של cars ונשארנו עד למופע המרהיב "Color of The World״. הרגשנו כאילו אנחנו בסרט עצמו. וזאת כנראה התחושה שרוצים להעביר בדיסני – לחיות יום אחד (או כמה ימים) כמו בסרט – בהנחה שמתעלמים משעות המתנה מטורפות, חום אימים ועלויות בשמיים! אבל היי… וולט דיסני אמר:

"All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them"

אז אנחנו מיישמים את זה הלכה למעשה, גם במחיר של מאות דולרים, ועמידה בחום בתורים-:)

טיפ: *כדי לעבור את הימים האלה בשלום וגם להנות – לבוא ברוח טובה ועם המון סבלנות – למקום ולילדים! **רשימת טיפים מלאה לביקור בפארקי דיסני למיניהם – אכתוב בהמשך בבלוג.

DSC_0101pexels-photo-879844

היום ה-8 לטיול: הוליווד, לוס אנג'לס

התארגנות איטית בבוקר ונסיעה של כשעה לכיוון אל.איי. עוצרים בחניון באזור הוליווד בעלות של 20$ ליום ומתחילים בטיול רגלי לכיוון רחוב הכוכבים Hollywood Walk of Fame.

למען האמת שהמראה היה די מאכזב. שום זוהר לא הרגשתי שם. יותר נכון תחושה של רחוב בדרום תל אביב. צילמנו את הכוכבים שהיו פזורים לאורך הרחוב, חלפנו על פני המוזיאון הסיני שהכניסה אליו היתה חסומה בגלל אירוע הפקת בכורה של הסרט ״אוקלוהומה״. לאורך הרחוב קיבלנו המון הצעות לסיור בעיר. לבסוף עלינו לאחד הסיורים בעלות של 80$ למשפחה. הקודקוד אהב את הסיור, אני פחות… עלינו עד לשלט של Hollywood והמשכנו לשכונת בברלי הילס "בכאילו" לראות את בתי המפורסמים. אבל בינינו, לא באמת ניתן לראות משהו, כי כל הבתים מוקפים חומות גבוהות. היה די מאכזב. אח"כ חלפנו על פני רחוב רודאו המפורסם. קצת התבאסתי שלא היה לנו זמן לטייל בין חנויות היוקרה ולפחות לשטוף קצת את העייניים-:)

DSC_0200

IMG_2901
כאן צולם קטע מסרט "אישה יפה" בכיכובם של ג'וליה רוברטס וריצ'רד גיר
DSC_0284 (2)
המוזיאון הסיני

בגלל השעה המאוחרת החלטנו לוותר על ביקור בסנטה מוניקה ולהתחיל בנסיעה אל מחוץ ללוס אנג׳לס. הקמפינג שהיה אצלי על הכוונת לאותו לילה הסתבר כ-לא רלוונטי אז ב-21:00 בלילה התחלנו בחיפוש אחר קמפינג חלופי מחוץ ללוס אנג'לס כדי להעביר בו את הלילה. אך איכשהו לא היה שום דבר ברדיוס של 30 מייל. מחליטים בפעם הראשונה לקחת את הסיכון ולהעביר את הלילה בחניון של Walmart (יש לא מעט סניפים שמאפשרים זאת, אבל לא כולם!) – בתקווה שלא יעירו אותנו באמצע הלילה (במקרה הטוב), ושלא ישדדו אותנו בלילה (במקרה הגרוע). מתנחמים בזה שעמד לצידנו קרוואן נוסף. והאמת – ישננו לנו לילה שקט ואפילו בחינם! את התרומה שלנו למקום נתנו ברכישת מצרכים בסניף הזה בבוקר.

היום ה-9 לטיול: טיול לאורך כביש מס' 1, קליפורניה

מתעוררים מרוצים בחניון של Walmart ולאחר התארגנות מתחילים את המסע שלנו לאורך כביש מס׳ 1 – מה שמוגדר ככביש נוף בין היפים שיש בארה"ב.

ממשיכים בנסיעה לכיוון העיירה הדנית Solvang. ההרגשה היתה – גם מבחינת הנוף וגם מבחינת האווירה ומבנה הבתים – על שלל חנויות הגלריה היפיפיות – כאילו היינו באירופה. טוב, בכל זאת עיירה דנית.

DSC_0309

המשכנו לכיוון San Simeon. לאחר התמקמות בקמפינג של San Simeon State Park בעלות של 25$ ללילה, יצאנו לסיור ערב בן כשעתיים (שהוזמן הרבה זמן מראש) בטירה של ויליאם הרסט בשם Hearst Castle. לשמחתנו גם הילדים נהנו מאוד מהחוויה. הסיור היה מעניין מאוד והשחקנים שהשתתפו במסגרת הסיור לבושים בלבוש של התקופה ההיא ודימו את אורח חייו של מיסטר הרסט – העשירו מאוד את החוויה (לשים לב שלא בכל סיור יש את השחקנים).

היום ה-10 לטיול: המשך טיול לאורך כביש 1 – ביג סיר, קליפורניה

עושים נסיעה לאורך כביש 1 המהמם ועוצרים בנקודות תצפית שונות. גולת הכותרת מבחינתנו היתה נקודת תצפית מספר מיילים צפונית להרסט קאסל, שם רובצים להנאתם מאות פילי ים. מחזה נדיר! בהמשך עוצרים במקום נחמד ואמריקאי טיפוסי שנקרא Ragged point. נהנים מתצפית יפה על האוקיינוס וממוזיקה חיה שהתנגנה שם. אומנם את ארוחת הצהריים התכוונו לעשות במסעדת נפנת'י (Nepenthe) המפורסמת, אבל בגלל זמן המתנה ארוך מדי החלטנו לוותר.

DSC_0430DSC_0440DSC_0500

את הערב מבלים בקמפינג מדהים שבאזור ה-Big Sur הפרוע, באתר קמפינג שכולו מוקף עצי רדווד ענקיים – סוג של עצי סקויה. אומנם 55$ ללילה אבל חווית שטח ייחודית, שכללה כמובן מדורה, תפו"א, מרשמלו ופופקורן! טיול לאורך הנהר, פריקת אנרגיה של הילדים בפלייגראונד שהיה במקום ואפילו הכרות עם כמה משפחות אמריקאיות.

DSC_0025IMG_2404

היום ה-11 לטיול: המשך טיול לאורך כביש 1 – כרמל/מונטריי, קליפורניה

את הבוקר מעבירים בשמורת טבע נחמדה במרחק נסיעה קצר מעיירות כרמל ומונטריי, ואז נסיעה לאורך "כביש 17 מייל" – שהוא כביש נוף עם תשלום אגרה. את אחר הצהריים מבלים לנו ברגוע ברחובותיה הקסומים של העיירה בשם Carmel. עיירה עשירה שעמוסה בגלריות יפייפיות, חנויות בוטיק ומסעדות גורמה.

DSC_0100
אחת מנקודות התצפית לאורך כביש 17 מייל

הגעה בערב לקמפינג במונטריי.

היות והקרוואן משמש כביתנו בתקופת החג, ניקינו והכשרנו אותו לפסח שיחל מחר.

היום ה-12 לטיול: מונטריי – סן פרנסיסקו

ביקור של מספר שעות באקווריום המקסים של מונטריי – Monterey Bay Aquarium. כולל צפייה ב״מופע דגי הסרדינים״ המפורסם שלהם. ואפילו בנקודת התצפית שמחוץ לאקווריום זכינו לראות מרחוק דולפין ששוחה לו להנאתו באוקיינוס הפתוח. אקווריום אינטרקטיבי ומאוד מהנה, לילדים ולמבוגרים. אחרי ארוחת צהריים מפנקת באחת המסעדות שעל המזח, יצאנו לכיוון סן פרנסיסקו (נסיעה של כשעתיים).

IMG_2224IMG_2222

מתמקמים באתר קמפינג Candlestick RV Park, שכנראה הגדרה של "חניון" תהיה הולמת יותר.   ועל ה״תענוג״ הזה משלמים כמעט 90$ ללילה. לצערינו ככה זה כשרוצים לישון קרוב ככל הניתן למרכז העיר (אומנם לא במרחק הליכה אבל המקום מספק שרות שאטלים חינם למרכז סן פרנסיסקו). אחרי מנוחה קצרה יוצאים לארוחת חג חגיגית שהזמנו מבעוד מועד דרך האתר של בית חב״ד. היתה חוויה מאוד מוצלחת!

היום ה-13 לטיול: סן פרנסיסקו

*סן פרנסיסקו עיר מדהימה בכל קנה מידה אפשרי. נוף, אוקיינוס, אוכל משובח, תרבויות, היסטוריה, מוזיאונים, אומנות, אייקונים היסטוריים – בקיצור הכל מהכל! ואפשר בקלות לטייל בה 4-5 ימים. אנחנו הצטמצמנו רק ליומיים אבל כן הספקנו לראות לא מעט ולחוות את העיר (תמיד אפשר יותר). היו אלה יומיים מלאים מהבוקר עד הלילה – עמוסים אבל מהנים מאוד! 

יום עם המון הליכה, מזג אוויר נפלא, נוף מדהים ואוכל… אוחחח איזה אוכל!!

מתחילים את היום בכיכר יוניון (Union Square) ובהליכה איטית מתקדמים לכיוון Ferry Market Place – שוק איכרים נפלא שמתקיים בימים מסוימים בתוך ומסביב ל-Ferry Building Market place. חוויה לכל החושים! מאוד נהננו מאווירה תוססת של שוק איכרים בשבת בבוקר. אחר כך המשכנו רגלית לאורך המזחים לכיוון בניין קויט (Coit Tower) שנמצא בקצה גבעת טלגרף (Telegraph Hill). אחרי עלייה תלולה נשקף המראה המהמם של העיר. המגדל עצמו היה סגור לרגל שיפוצים. ומשם ממשיכים, שוב, רגלית, לכיוון Fisherman's Whraft ו- Pier 39 – אזור מאוד תיירותי שמשלב מסעדות, אטרקציות, משחקייה לילדים, אריות ים שמשתזפים להם על הרציף להנאתם – כשכל זה מול הנוף המהמם של האוקיינוס, גשר הזהב וכלא אלקטרז. את ארוחת הערב עושים במסעדת סושי מעולה ומסיימים את הערב בנסיעה בקרון ההיסטורי של סן פרנסיקו – Cable Cars עד לChinatown. אחרי שיטוט קצר ברובע חוזרים בשאטל לאתר הקמפינג לאגירת כוחות לקראת יום מופלא נוסף בסן פרנסיסקו.

IMG_2958 (2)
היה כל כך טוב שהילדים התעקשו לחזור למסעדה הזאת גם ביום השני

 

היום ה-14 לטיול: סן פרנסיסקו

למרות כל החששות להיכנס עם RV (קרוואן) לתוך סן פרנסיסקו, ועל אף שלא ראינו אפילו אחד כזה בתוך העיר, הקודקוד מחליט לקחת סיכון ונוסעים לתוך החניון של Fisherman's Groto שליד רציף הדייגים, בעלות של 35$ בלבד ליום שלם (שוב, יש שאומרים שאסור להיכנס עם קרוואן לסן פרנסיסקו, כך שאני מספרת את מה שאנחנו עשינו ולאו דווקא מציעה לכם לעשות את זה. לנו היה מזל שגם מצאנו חניה וגם לא נקנסנו, אבל לקחנו סיכון מחושב).

החלטנו לשכור אופניים ולחצות את גשר הזהב עד לעיירה סוסאליטו (Sausalito). את הרכיבה התחלנו ב Fisherman's Whraf. כל המסע ערך לנו כארבע שעות (וכ-20 ק"מ), שכלל עליות קשות, ירידות תלולות, הרבה נקודות עצירה, יופי מרהיב, עיירת נמל יפיפייה וכמובן גולת הכותרת – גשר הזהב (Golden Gate Bridge)!

IMG_2990

מהעיירה Sausalito חזרנו עם האופניים במעבורת עד ל Ferry Plaza ברציף 1 ומשם שוב ברכיבה עד ל  Fisherman's Whraf. תוך כדי השייט במעבורת חלפנו על פני כלא אלקטרז, שלצערי כשבדקתי כל הסיורים בו כבר נמכרו.

מזג האוויר היה מושלם, הראות היתה טובה והמראות היפים שנגלו לעינינו – הפכו את היום הזה לאחד היפים שחווינו. ומבחינתי זה גם היה הישג אישי כי עד לפני מספר חודשים לא ידעתי בכלל לרכוב על אופניים…-:)

אי אפשר היה להיפרד מסן פרנסיסקו מבלי להעיף מבט על רחוב לומברד (Lombard) – הרחוב הכי מפותל בעולם. אז יצאנו עם הקרוואן לכיוון הרחוב, אבל בגלל בעיית חנייה הסתפקנו בלהתרשם ממנו מלמטה. ואז חצינו את גשר הזהב לכיוון הקמפינג Marin RV Park שנמצא אל מעבר לגשר כדי לקדם קצת את עצמנו לכיוון הצפון.

היום ה-15 לטיול: אגם טאהו, קליפורניה

לאחר התארגנות איטית יצאנו לכיוון אגם טאהו (Lake Tahoe). ציפינו לראות עיירת סקי תוססת אבל מצאנו מקום שנמצא בסוף עונת הסקי שלו. כמעט ואין אנשים ורב המקומות סגורים. למזלנו מצאנו אתר קמפינג אחד שהיה פתוח בשם Tahoe Vally RV resort&Campground ששילמנו עליו רק 26$ אחרי הנחה. שם התחברנו למשפחה אמריקאית שגרה שנה בתוך הפארק עם שלושה ילדים. זה הבית שלהם! ככה הם חיים כבר שנה והילדים יוצאים מהקמפינג לבתי הספר. היה נראה שהילדים האלה נהנים מהחיים הלא שגרתיים.

היום ה-16 לטיול: אגם טאהו, קליפורניה

יצאנו בבוקר להקפת אגם טאהו. המקום עוצר נשימה! המים כל כך כחולים, צלולים ושלווים, וכשמוסיפים לזה עצי אורן רבים והרים מושלגים- זה הופך את החוויה לבלתי נשכחת! אחרי מספר עצירות לאורך האגם (שבעיניי הנקודות היפות ביותר ביניהן הן Emerald Bay, Kings Beach, Crystal Bay ו- Sand Harbor State Park), התנחלנו בחוף בשם Cave Rock בגלל שהקודקוד רצה לדוג.

DSC_0032
כמו גלויה…

DSC_0148

 

כשהוא ניסה את מזלו בניסיון לדוג משהו לארוחת ערב (או סתם ניצל את ההזדמנות לתפוס מאיתנו קצת מרחק ולהנות מזמן איכות עם עצמו ועם הטבע הקסום שמסביב-:)), אני בינתיים רבצתי על החוף והילדים שחקו להם בכיף. לאחר מכן שבנו שוב לקמפינג של אתמול והעברנו לנו ערב שבת כייפי ונינוח בחיק המשפחה. ואפילו מצאתי יתרון לכך שהקרוואן קטן והשולחן קטן, כך שזה הופך את כל החוויה לאינטימית.

היום ה-17 לטיול: סקי באזור אגם טאהו, קליפורניה

שמנו פעמינו לכיוון אתר סקי בשם Kirkwood, כשעה וחצי דרומית לאגם טאהו. הדרך כמובן הייתה יפיפייה – עצי אורן ונוף אלפיני. ההתרגשות הייתה גדולה כי לראשונה רשמנו את הגדול שלנו (אז בן 5) לבית ספר לסקי. אני נשארתי בקרוואן עם הקטנה שלא ממש התלהבה מהשלג.

בסביבות השעה 16:00 יצאנו לדרך כדי להתקדם עד כמה שניתן לפארק יוסמיטי. אחרי נסיעה של כשעתיים החלטנו לעצור בקמפינג שנקרא Angels Camp RV & Camping Resort בעלות 40$ ללילה, שהתגלה כאתר קמפינג מקסים. מאוד כפרי ונעים. הכרנו שם משפחה יהודית אמריקאית שהזמינה אותנו למרשמלו על האש. הבאנו בקבוק יין והעברנו איתם ערב נחמד.

DSC_0037

היום ה-18 לטיול: פארק לאומי יוסמיטי, קליפורניה

ציוץ ציפורים, מרחבים, חיות, צמחייה יפה, רוגע ושלווה. התחושה היא כאילו נמצאים בנופש באיזשהו קיבוץ. הילדים שחקו להם בכיף במשחקייה ואנחנו נשמנו את האוויר הצלול ואירגננו ארוחת בוקר בחוץ. היה קשה לעזוב את המקום ואף שקלנו להישאר עוד לילה, אבל בדיקת מזג האוויר ביוסמיטי הראתה שעוד יומיים צפוי לרדת גשם, אז החלטנו לדבוק בתכנית.

הדרך היתה יפייפיה!  נוף כפרי, חיות בדרך, חוות ומזג אוויר נפלא. נהנינו מכל רגע.

ליוסמיטי (Yosemite National Park) הגענו בצהריים ומיד נרשמנו לרשימת המתנה לקמפינג בתוך ה-Valley, בתקווה שיהיה להם מקום פנוי בשבילנו (זה מסוג הקמפינגים שלא ניתן להזמין מראש. יש כאלה שכן, אבל רצינו לשמור על גמישות).

את הזמן שנותר עד לשעה 15:00 כשמקריאים את ״שמות הזוכים״ לקבלת ה-spot באתר הקמפינג, ניצלתי עם הילדים למסלול בשם Mirror Lake. בינתיים הקודקוד עידכן ש״זכינו״ למקום בקמפינג North Pines בתוך ה- Valley, על שפת הנחל. יש!! התמזל מזלנו. אחרת היינו צריכים לנסוע לא מעט אל מחוץ לעמק כדי להתמקם בקמפינג. אח"כ עוד הספקנו לעלות על השאטל החינם שיש בפארק ולנסוע ל- Lower Yosemite Waterfall, שהיה מאוד מרשים.

DSC_0004

את הערב העברנו שוב סביב מדורה, עם בשרים, תפוא ומרשמלו. את כל השאריות איחסננו בתוך ארונות מיוחדים נגד הדובים שפוקדים בלילה את המקום. חשוב מאוד להקפיד על זה!!

היום ה-19 לטיולפארק לאומי יוסמיטי, קליפורניה

טיול המשך ביוסמיטי. כמובטח לילדים עושים עצירה ראשונה בכפר האינדיאנים ואחר כך רואים סרט על איך הוכרז הפארק כפארק לאומי, לפני יותר ממאה שנה – בזכות חזון של אדם אחד בשם Muir. סיפור מלא השראה!

אח"כ התחלנו את הנסיעה לכיוון דרום. עצירה ראשונה ב- Tunnel View, והמשך נסיעה לנקודת התצפית המדוברת – Glacier point – שלשמחתנו נפתחה ממש לפני מספר ימים אחרי עונת השלגים. אומנם הטיפוס בקרוואן לשם לא היה פשוט (7214 רגל גובה) אבל הנוף הנשקף מהנקודה מאוד עוצמתי.

לקמפינג Wawona היפה בתוך תחומי הפארק הגענו בשעה יחסית מוקדמת וזכינו בערב משפחתי מהנה סביב מדורה.

היום ה-20 לטיול: חורשת עצי סקויה בפארק יוסמיטי, קליפורניה – לאס וגאס, נבדה

לראשונה מאז תחילת הטיול ירד גשם ממש חזק והבן התעורר על כרית רטובה . הסתבר שיש לנו נזילה בקרוואן. לשמחתנו יש לנו רק עוד 2 לילות לעבור, שגם ככה לא צפוי לרדת בהם גשם. ב- Mariposa Grove ויצאנו למסלול רגלי של כשעה בחורשת עצי הסקויות. אומנם התכנון הראשוני היה לנסוע דווקא לפארק סקויה (Sequoia & Kings Canyon), אבל החלטנו להסתפק בחורשת עצי הסקויה שבפארק יוסמיטי.

ואז התחלנו בנסיעה לכיוון לאס וגאס. למרות התכנון הראשוני לפצל ליומיים את הנסיעה בת 9 שעות לוגאס, הקודקוד מחליט להגיע לוגאס עוד הלילה. בזכות ספרים, ציורים, משחקים וקצת סרטים, הנסיעה עברה בקלות. אחרי 9 שעות נסיעה הגענו לקמפינג בלאס וגאס – אותו אחד שלננו בו בלילה הראשון, שהיה יחסית מאוד זול ולא היה צורך בהזמנה מראש.

היום ה-21 לטיול: לאס וגאס, נבדה

ניצלנו את העובדה שנמצאים בקמפינג בלי יותר מדי פאסיליטיס, והתחלנו בארגון המזוודות וניקוי הקרוואן לקראת החזרה. כן, גם הרגע הזה מגיע… אחרי הצהריים עברנו לקמפינג של KOA (שהוזמן הרבה זמן מראש), שנמצא מאחורי המלון סרקוס-סרקוס כדי להתחיל את הטיול בעיר.

pexels-photo-415999

אז ככה, ערב ראשון אמיתי בוגאס, סיור במלון סרקוס-סרקוס, מופע אקרובטי חינמי של המלון, ריח חזק של עשן בקזינו, מלא מלא משחקים ותצפית על העיר בבניין הסטטוספרה. והאמת, שמבחינתי כאן היתה יכולה להסתיים חווית וגאס, לפחות עם הילדים.

ימים 22-24 לטיול: לאס וגאס, נבדה – נפרדים מהקרוואן

בצער רב אבל עם טעם מאוד טוב שנשאר בפה, מחזירים את הקרוואן (אחרי 21 לילות) ועוברים למלון Palazzo המפנק – הגרסה היותר אינטימית ורגועה של מלון ונציה שסמוך אליו. מלון מכובד, בלי חשפניות/רקדניות על הבר (כמו בהרבה מלונות אחרים) וקזינו ללא עישון – מה שעושה נעים לעבור דרכו עם ילדים. הרגשנו שאכן הגענו לונציה. המלון יפייפה, הסוויטות מרווחות ומעוצבות בקו נקי ומרענן.

השהייה בוגאס הסתכמה מבחינתנו בדברים שאפשר היה לעשות עם ילדים קטנים ובלי יותר מדי אטרקציות (סלין דיון תצטרך לחכות לנו-:)). אז היה פינוק במלון, בילוי במסעדות ושיטוט לאורך הסטריפ ובתי המלון השונים. בין לבין נהנינו ממופע המזרקות במלון בלאז'יו, מהתפרצות הר הגעש של מלון מיראז' וארוחת בופה מפורסמת במלון סיזארס פאלאס (שמודה שאני לא התלהבתי ממנה יותר מדי ובדיעבד הייתי מעדיפה להשקיע את הסכום הזה במנות מצומצמות יותר במסעדת גורמה).

היום ה-25 לטיול: אטלנטה, ג'ורג'יה

אחרי טיסת לילה הגענו הביתה – עייפים אך מלאי התרגשות, חוויות וזיכרונות מהטיול המדהים הזה! מבחינתנו זה היה טיול בלתי נשכח וחוויה משפחתית מיוחדת.  

***רשימת טיפים מפורטת על טיול קרוואן מושלם עם ילדים – בהמשך בבלוג…              

מסלול טיול (2)
עיקר המסלול ומרחק משוער

מקווה שנהנתן ואם קיבלתן רעיונות, מידע, טיפים לטיול שלכן – מוזמנות להירשם לבלוג לקבלת תכנים נוספים, לסמן לייק, להגיב וכמובן לשתף.

חוץ מזה, עשיתן טיול קרוואן עם משפחה? שתפו אותי בבקשה! תמיד שמחה לקבל רעיונות נוספים-:)

שלכן,

לנה

Relocation is a Journey, not a Destination

6 תגובות בנושא “טיול קרוואן עם ילדים במערב ארה"ב (25 יום)- יומן מסע

הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: