מה זה רילוקיישן ואיך הוא קשור לצמיחה שלך?

רק לאחרונה נכנסנו לשגרה והנה שוב חגיגות חנוכה, חופשת החורף שמתקרבת וכמובן שנה אזרחית חדשה שממש בפתח. לפני שנעלה עוד כמה קילוגרמים בזכות הסופגניות (טוב, מה שיש כאן אצלנו זה מקסימום "ג'לי דונטס"), נרים כוס שמפניה לכבוד השנה החדשה, ונצהיר על מטרות ויעדים לשנה הקרובה או לתקופת הרילוקיישן כולה, אני רוצה רגע לקחת צעד אחד אחורה ולדון בסוגיה קצת יותר רחבה, כמו:

מה זה בכלל רילוקיישן (מעבר לפעולה פיזית של המעבר), ומה יש בתהליך הזה, שלמרות שהוא מעמיד אותנו בפני לא מעט אתגרים, הוא יכול להיות הזדמנות לגדילה וצמיחה אישית, מקצועית ומשפחתית?

1. אתחול מחדש. היציאה לרילוקיישן מאפשרת לנו לעשות ריסטרט לחיים, פשוטו כמשמעו. או במילים אחרות, אנחנו מקבלות דף נקי וחלק ויחד איתו גם את האפשרות לבחור איזה תוכן ומשמעות אנחנו יוצקות לתוכו. הריסטרט הזה מאפשר לנו לקחת פסק זמן ולעשות אתחול מחדש של עצמנו ושל המשאבים הפנימיים שלנו. לא תמיד הריסטרט הזה קל. לעיתים תופס אותנו בתקופה לא מתאימה בחיים, מעמיד אותנו בפני עובדה מוגמרת, ובפני מציאות חיים חדשה שהיא לא תמיד פשוטה. אבל אם נשים לרגע את כל הרעשים בצד ונקבל את החוויה הזאת כהזדמנות, נוכל ליצור בה משהו נפלא, נקי, אחר.  זאת הזדמנות לזמן איכות משפחתי, הזדמנות ללמוד משהו על עצמנו, ליצור מעגלים חברתיים חדשים, להיפתח לעולם ולתרבויות שונות, לרכוש מיומנויות חדשות, לפתח קריירה חדשה, לצבור חוויות וכל מה שאנחנו יכולות "לקחת איתנו" להמשך החיים לאחר הרילוקיישן.

2. זום אאוט (zoom out). הרילוקיישן מאפשר לנו לצאת החוצה (תרתי משמע) ולהסתכל על החיים שלנו בישראל, על אורח החיים שלנו, על עצמנו, על רצונות, שאיפות וחלומות שלנו, על מי ומה אנחנו בחיים האלה – לא מהמקום הנוח שלנו בישראל אלא מהמקום של היציאה מאזור הנוחות. ממקום שהוא רחוק מהבית ומשגרת החיים שהורגלנו אליה. מאוד התחברתי לפוסט מקסים שכתבה לפני מספר חודשים אסנת בר יוסף, מנהלת "להצליח במעברי החיים" ומי שהקימה את "הפורום לנשים ברילוקיישן ובשליחות". אסנת משתפת את ה"טריק" איתו עובדים לא מעט פסיכולוגים ומאמנים אישיים שמבקשים מהמטופל לעבור כיסא. על פניו, פעולה כל כך פשוטה, אבל יוצרת אצלנו סוג של חוסר נוחות. אבל, כותבת אסנת, ש"…דווקא הפעולה של החלפת המקום, פותחת בראש את המקום שרואה דברים מוכרים מזוית אחרת. השינוי הקטן הזה מאפשר לראות אפשרויות נוספות שלא חשבנו עליהם. הוא נותן להבין את נקודת המבט של זה שאנחנו כועסים עליו או מאשימים אותו. ומה שיותר חשוב- שיח חדש עם עצמכם."

זה כל כך מתחבר לי לתהליך שאנחנו עוברות ברילוקיישן! אנחנו יצורים שלא אוהבים שינויים, אלא את המוכר ואת הנוח. ולכן היציאה לרילוקיישן, שזה שינוי ענק ויציאה לא פשוטה מאזור הנוחות, מעניקה לנו את האפשרות של לצאת מעצמנו, ולעשות זום אאוט על החיים שלנו. סוג של להסתכל על החיים מ"כיסא אחר" עליו דיברה אסנת.

לעתים רבות, דווקא היציאה מאזור הנוחות גורמת לנו להצלחה מסחררת. הרבה נשים מגלות ברילוקיישן את העוצמות שקיימות בהן ואת היכולות שלא הכירו. יש כאלה שמוצאות כישורים חדשים, ובלא מעט מהמקרים גם את היעוד המקצועי שלהן.

הזום אאוט שאפשרתי לעצמי לעשות במהלך השליחות בג'ורג'יה, איפשר לי להגיע לתובנה שאני רוצה להעניק לנשים ולמשפחות אחרות את ההזדמנות לחוות את השליחות או את הרילוקיישן שלהן בדרך חיובית ומעצימה, שתשאיר חותם על החיים שלהן.

3. מרחב פעולה. רילוקיישן מעניק לנו מרחב פעולה במסגרת זמן מסוימת. גם אם לא תמיד מועד החזרה לארץ ידוע מראש, עדיין יש סוג של ענן שנע מעל ודואג להזכיר שיום אחד חוזרים הביתה. גם אם מגבלת הזמן הזאת יכולה להוות אולי סוג של מכשול, היא בהחלט מהווה הזדמנות להציב מטרות ולממש אותן במסגרת הזמן שעומדת לרשותנו.

4. מסע. רילוקיישן זה מסע. מסע אישי ומשפחתי שנע בין עליות ומורדות, גילויים חדשים, הכרויות, קשיים, אתגרים, התמודדויות, בדידות, געגועים, מחשבות, חברויות, התקשרויות, פרידות. מסע של למידה על עצמנו, על העולם. התבוננות, צמיחה, הזדמנות, חוויה…

והמסע הזה כולו שלנו! לנו הזכות לבחור אם לצעוד בשביליו בחוסר ברירה או לצעוד קדימה, מלאות תשוקה וחדורות מטרה, מתוך הבנה שזאת הזדמנות לא רק לחיות בעולם הגדול אלא לעשות אתחול מחדש, לעשות זום אאוט על החיים שלנו ולהנות ממרחב הפעולה שנוצר לנו לגדילה ולצמיחה אישית, משפחתית ומקצועית. 

great-wall-1525124_1280

אני לא מתעלמת מקשיים או מכשולים שיכולים להיות במסע הזה. מודעת להם, חיה אותם, ומתמודדת איתם! אבל מחליטה להיכנס לשנת 2018 באופטימיות ובתחושת תקווה ואור שמסמלים את התקופה הזאת של חגיגות חנוכה, אווירת הקריסמס המחממת ברחובות ארה"ב ובעולם כולו וחגיגות השנה האזרחית החדשה.

למרות שהבטחתי פוסט על איך כותבים חזון ויעדים, מרגיש לי שבשלב הזה אני רוצה להניח אותם בצד. לתת להם קצת לנוח. רוצה להיות בהוויה והתבוננות.

חזון ויעדים אשאיר לשנת 2018 (שזה אוטוטו, כן?-:)

חג חנוכה שמח, חמים ונעים, חופשה נהדרת וכיף משפחתי!

Happy Hanukkah!

20171212_200212
אוחחח, כמה שאני אוהבת את התקופה הזו של השנה!!

באהבה מטקסס הרחוקה,

לנה

 

נ.ב.

*אשמח שתשתפי כאן בתגובות מה זה רילוקיישן עבורך.

**הנוכחות שלך בבלוג הזה נותנת לי השראה, ואפשרות לא רק לתת ערך אלא תוך כדי לעבור גם תהליך עם עצמי. אז תודה שאת כאן! ואם עדיין לא, אשמח שתכניסי את המייל שלך למטה והפוסטים יגיעו ישירות אליך למייל.

 

 

 

12 תגובות בנושא “מה זה רילוקיישן ואיך הוא קשור לצמיחה שלך?

הוסיפו את שלכם

 1. לנה יקרה כל כך מתחברת למה שכתבת בפוסט. הרילוקיישן בשבילי הוא בעצם הפך אותי למשהו אחר לגמרי ממה שהייתי לפני. מאישה מהוססת לא בטוחה בעצמה ויכולות שלה לאישה שיודעת בדיוק מה היא רוצה לכמה אני מסוגלת להתחבר לתת לכל מי שרוצה לדבר בביטחון להגיד בדיוק אבל בדיוק מה אני חושבת כמובן ועדיין עם הרבה טאקט . להתחבר לילדים שלי ולהרגיש כמה אני שווה וחשובה בעיניהם ובעיני בעלי . לקבל אהבה בלי להתבייש !!! וזה רק על קצה המזלג 😄😄😄

  אהבתי

 2. תודה רבה על התגובה! שמחה לקרוא שהרילוקיישן השפיע על החיים שלך (ועל הדרך כמובן על חיי המשפחה שלך) בצורה כל כך משמעותית. אלה דברים שלא נשארים רק שם אלא ילוו אותך למשך כל חייך. תמשיכי לגדול, לצמוח ולהנות עם המשפחה ברילוקיישן שלכם.

  אהבתי

 3. לנוש, כל כך נכון וקולע בול. זה מתחבר לי לשינוי מקצוע שאני מיעדת לעצמי. אני נמצאת בעיצומה של הסבת מקצוע ופעמים רבות מוצאת את עצמי בחששות ושאלות האם זה נכון? הרי זה כל כך מפחיד להתחיל מחדש. ובפוסט שלך אני מוצאת הרבה תשובות שמחזקות אותי ומעצימות אותי. להישאר במקום הקבוע והנוח זה לא מפחיד אבל זה גם לא מקדם ולא מאתגר ולא מלמד אותי כלום על עצמי וזאת לא חכמה בכלל… אז תודה לך יקרה !!!

  אהבתי

 4. תודה רבה על התגובה המחזקת! אכן לא קל לעשות הסבה מקצועית באמצע החיים (מי כמוני יודעת!-:)) אבל האתגר הגדול הוא באמת לאפשר לעצמך לצאת מאזור הנוחות, לעשות זום אאוט ולקבל החלטות אמיצות, בתקווה שבמבט לאחור ייראו כהחלטות הכי טובות שעשית בחיים. מאחלת לך הצלחה ענקית!! חיבוק גדול!

  אהבתי

 5. את תמיד יודעת לעשות סדר בבלאגן… ? תודה על תובנות מעניינות על תקופות של שינוי..

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: